İnsanların %97'si neyi neden yaptığını çok bilmeden otomatik yaşıyor.

Bebekken hiçbir korku ve negatif duyguya sahip değilizdir. Tamamıyla saf ve pozitif doğarız. Büyüdükçe aile ve arkadaşlarımızdan öğrendiğimiz duygu, düşünce ve davranışlarla ve hayat içerisinde sonradan edindiğimiz duygu, düşünce ve davranışları birleştirerek genelgeçer tabular ve kalıplar oluşturmaktayız. Bunlar yüzünden genellikle mutsuz, sinirli, umutsuz, agresif, korkak, çaresiz, ısdırap, bıkkınlık, üzüntü, vazgeçmişlik, intikam, vicdan azabı, hoşnutsuzluk gibi birçok negatif duyguları yaşamaktayız. Tüm bunlar öğrenilmiştir. Tüm bu kötü şeyler farkında olmadan öğrenilmişse bunların yerine hep mutlu, hep huzurlu, hem çözüm üreten, hiç isyan etmeyen, hiç sinirlenmeyen, hep neşeli güleryüzlü, hep anlayışlı, hep başarılı olmayı farkında olarak öğrenebiliriz.

Şuankinden daha Mutlu, daha Huzurlu, daha Başarılı, daha Neşeli, daha Özgüvenli, daha Sorunsuz bir hayat istiyorsanız, geri kalan hayatınızı harikalar diyarında gibi ultrasüper yaşamak istiyorsanız bu çok basit. Gerçekten. Zihnimizi kontrol etmeyi öğrenirsek duygu, düşünce ve davranışlarımızı da kontrol etmeyi öğreniriz. Kendimizi kontrol etmeyi öğrenirsek, çevremizdeki insanları da kontrol edebildiğimizi öğreniriz. Çevremizdeki insanları kontrol etmeye başladığımızda artık dünya üzerinde herşeyi gerçekleştirebilen, özgür ve mutlu bir insana dönüşmüş olacağız. Kısaca Beyin Dilimizi Programlayacağız.

Hayatta hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Hiçbir şey sizin duyduğunuz gibi de değildir. Her şey sizin hissettiğiniz gibidir. Bilinçli olarak pozitif hissetmezseniz, negatif hissetmeye zorunlu kalırsınız. Siz birşeyi iyi/güzel olarak görmezseniz, onu zamanla kötü/sıradan olarak görmeye başlarsınız. Nötr diye bir şey yoktur orta diye bir şey yoktur. Ve bişey hakkında negatif/olumsuz bir şey hissediyorsanız birşeyi yanlış yapmaya, hatalı düşünmeye başlamışsınız demektir. Duygularınız düşüncelere, düşünceler de davranışlara dönüşür. Başarısız olacağınız korkusuna/endişesine kapıldığınız an artık başarısız olacağınızı düşünürsünüz. Bir sınava başarısızlık endişesiyle girdiğinizde stresten okuduğunuzu bile anlamayan, bildiğini unutan davranışlar sergileneceğinden başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Zihnimiz pozitif çalışır. Şimdi Mavi bir ağaç düşünmeyin ! Mavi renkte olan bir ağacı düşünmenizi asla istemiyorum.
dediğimde zihninizde beliren ilk şey Mavi bir ağaç olacaktır. Zihnimiz komutlarla çalıştığı için ona ne verdiğimize dikkat edelim. Bunun yerine ben size Kırmızı bir Ağaç düşünün deseydim kimse mavi bir ağaç düşünmeyecekti. Günlük hayattan da örnekler var, genellikle kullandığımız bunu yap’ma!, onu söyle’me!, onu at’ma! vb. şeylerde hep bi yargı cümlesi var ve insanı savunmaya geçirip zihnini ilk gelen komuta odaklıyor.

Bu ve buna benzer tüm duygu, düşünce ve davranışlarınızın farkına varıp hayatı çok daha iyi şekilde yaşamanız mumkun. Bilimsel olarak psikoterapi, hipnoterapi/hipnoz, nlp, beyin dili programlama, koçluk gibi birçok yöntem ve teknikle bilinçli şekilde herşeyin farkına varmanıza aracı oluyorum. Kendinize daha güzel, daha mutlu bi Hayat yaşamak için izin verin ve ilk seans için adım atın. :)   0543 214 00 91   Kendinize bu iyiliği yapın..